Rachel Corrie gemisi Gazze`ye yola çıktı

Rachel Corrie adlı ilk gemi Filistin`e gitmek üzere İrlanda`dan yola çıktı.

15-05-2010


Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Gazze’ye yardım götürecek filonun ilk gemisinin dün İrlanda’dan Gazze’ye doğru yola çıktığını ve Yunanistan’a uğrayacağını söyledi.

Milletvekili Cemal El-Hudari bugün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ilk geminin İrlanda’dan hareket etmesinin ardından diğer gemilerin de bu ayın 22’sinde aynı anda Türkiye ve Yunanistan limanlarından hareket edeceği bildirildi.

Cemal El-Hudari, farklı limanlardan yola çıkan gemilerin Kıbrıs açıklarında bir noktada toplanacaklarını ve daha sonra Gazze Limanı’na doğru hareket edeceklerini belirtti.

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı, yabancı dayanışmacıların ve Türkiye’nin Gazze’ye uygulanan İsrail ambargosunu kırmak ve Gazze halkının çektiği sıkıntıları hafifletmek için gösterdiği çabaları takdirle karşıladıklarını da ifade etti.

Gemi filosunu organize eden uluslararası ittifakta Free Gazze Hareketi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile birlikte Malezya, Yunanistan ve İrlanda’dan kuruluşlar ve bir grup Avrupalı kuruluş yer alıyor.

(Kaynak: Dünya Bülteni)

Etiketler : #Rachel   #Corrie   #gemisi   #Gazze`ye   #yola   #çıktı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN