Maden faciası, laiklik gitti diye ilahi ceza imiş!

CHP Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay, maden facialarının Cumhuriyet değerleri terk edildiği için "ilahi bir ceza" olduğunu savundu.

31-10-2014


CHP Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay, maden facialarının Cumhuriyet değerleri terk edildiği için "ilahi bir ceza" olduğunu savundu.
 
Mustafa Balbay, Cumhuriyet Gazetesi'ndeki köşesinde, maden facialarının resmi bayramlara denk gelmesini ilginç bir şekilde yorumladı.
 
İşte Balbay'ın o yazısı..
 
BU FACİALAR İLAHİ ADALET
 
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamaya hazırlanırken Soma faciasını yaşadık. Doğal olarak tüm bayram kutlamaları iptal edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaya hazırlanırken de Karaman’ın Ermenek ilçesinden gelen acı haberle sarsıldık. Bu kez de Cumhuriyet Bayramı’nın şölensel bölümleri iptal edildi.
 
Kim bilir belki de ilahi adalet, “Cumhuriyeti ne hale getirdiniz? Bütün değerlerini erozyona uğrattınız. Ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine değil, ortaçağa taşıdınız. Bütün bunlar üstüne bayram mı kutluyorsunuz?” diyor.

Etiketler : #Maden   #faciası   #   #laiklik   #gitti   #diye   #ilahi   #ceza   #imiş!   
YORUMLAR
  • kemal songür   31-10-2014 11:44

    Çüşünüz ve hoştunuz M.Balbay. ''İlahi olanı reddeden laikliğin'' yara! almasından kaynaklı kazalara yönelik ilahi adaletten bahseden Balbay'ın ifadesi bana Kenan Evren'in şu sözünü hatırlattı. ''Allah etmeye şeriat gelirse'' diyordu, yani Allah etmeye Allah'ın hükmü geçerli olursa demeye getiriyordu. Bu ifadelerin iki nedeni vardır, ya zırzır cahilller ya da müslümanlarla dalga geçiyorlar.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN