Küfür tek millet: "Türkiye’nin cumhurbaşkanı Kemalist olacak"

Yunanistan eski başbakanı Miçotakis'ten "küfür tek millettir" hakikatini bir kere daha hatırlatan bir çıkış geldi: "Tabii ki yeni cumhurbaşkanı Kemalist olacak. Yeni cumhurbaşkanı İslamcı olamaz, olmayacak da."

14-05-2007


Küfür tek millet: "Türkiye’nin cumhurbaşkanı Kemalist olacak" 
 
Yunanistan’ın eski başbakanlarından ve Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani’nin babası Kostantinos Miçotakis'ten "küfür tek millettir" hakikatini bir kere daha hatırlatan bir çıkış geldi. "Yunanistan'ın Demirel'i" olarak da nitelendirilen Miçotakis, Türkiye’deki son siyasi gelişmeleri değerlendirirken "Tabii ki yeni cumhurbaşkanı Kemalist olacak. Yeni cumhurbaşkanı İslamcı olamaz, olmayacak da" dedi.

Yunan basınının yanı sıra bazı politikacı ve "uzmanlar" Türkiye’nin kaosa sürüklendiğini iddia ederken Miçotakis, Kathimerini Gazetesi’ne verdiği demeçte "Türkiye ciddi ülke. Bugün yaşadığı krize son verecek uzlaşmayı ve çözümü bulacaktır" diye konuştu.

Yunan siyaset hayatının "bir bilen"i sayılan ve 1990-93 yılları arasında başbakanlık yapan Miçotakis, Başbakan Erdoğan hakkında "Türkiye’nin siyaset hayatında egemen bir şahsiyet. Büyük ihtimalle yarının da başbakanı olacak" dedi. Erdoğan’ın seçmenlerin üçte birinin oyu ile iktidarda olduğunu vurgulayan Miçotakis, Yunanistan veya başka bir Avrupa ülkesinde yüzde 35’in altında oyla bir başbakanın ülkesini yönetemeyeceğini belirtti "Türk halkı Erdoğan’ın bu çoğunlukla Türk devletinin yapısını değiştirmesini kabul edemez" diye ekledi.

İslamveHayat Haber Servisi
 

Etiketler : #Küfür   #tek   #millet:   #Türkiye’nin   #cumhurbaşkanı   #Kemalist   #olacak   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop