Konserleri eleştiren Suudlu âlim tutuklandı

​​​​​​​Suudli âlim Şeyh Ömer el-Muqbil, veliaht prens Muhammed bin Selman’ın reform(!) kapsamında çağırdığı yabancı şarkıcıların ülkede konser vermesini eleştirdiği için tutuklandı.

15-09-2019


​​​​​​​Suudli âlim Şeyh Ömer el-Muqbil, veliaht prens Muhammed bin Selman’ın reform(!) kapsamında çağırdığı yabancı şarkıcıların ülkede konser vermesini eleştirdiği için tutuklandı.

Qasım Üniversitesi’de İslam Hukuk alanında profesör olan Şeyh Ömer el-Muqbil, ülkede yapılan batılı tarzı konserleri eleştirdiği için Suud rejimi tarafından tutuklandı.

Haberde, son dönemlerde Suudi Arabistan rejimine eleştiri yapan alimlerin tutuklandığı ve hapishanelerde zor şartlar altında yaşadığı belirtildi.

Geçtiğimiz yıl, prens Selman liberalleşme ve reform kapsamında Mariah Carey, 50 Cent, Janet Jackson ve Sean Paul gibi batılı müziğin temsilcisi olan sanatçıları ülkeye davet edilmişti.

“2030 Vizyonu” kapsamında ülkede batılı yaşam tarzını inşa etmeye çalışan prens Selman, yapılan eleştirileri çok şiddetli cezalandırıyor.

Eylül 2017’den beri batılı yaşam tarzının ülkede ikame edilmesini eleştiren 20 alim dış güçler adına casusluk yaptıkları gerekçesiyle tutuklandı. Daha sonraki aylarda, 200’ün üzerinde Suud vatandaşı benzer gerekçelerle gözaltına alındı.

Riyad yönetimi ayrıca, daha önce de rejime eleştiri yapan ve İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğunda hunharca öldürülen Cemal Kaşıkçı’nın faili olmakla suçlanıyor.

(Kaynak: The New Arab / H.Söz Haber)

Etiketler : #Konserleri   #eleştiren   #Suudlu   #âlim   #tutuklandı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop