Kılıçdaroğlu'dan TBMM tanımı: "Demokrasi mabedi"

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı eleştirirken, "Sayın Başbakan yine bildiğimiz gibi... Meclis gibi bir demokrasi mabedinde herkese tepeden bakan tipik bir vaka." ifadelerini kullandı.

14-12-2010


İslam ve Hayat

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM'de karşılıklı ataştıkları Başbakan Erdoğan'a bugün twitter sayfasından cevap verirken, TBMM için ilginç bir tanım kullandı. 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı eleştirirken, "Bütçe görüşmelerinin bende bıraktığı iz; 'Sayın Başbakan yine bildiğimiz gibi…' Kendisine karşı hiç kabalaşılmadığı halde, her ağzını açtığında kabalaşan , küstahlaşan, bas bas bağırıp, meclis gibi bir demokrasi mabedinde herkese tepeden bakan tipik bir vaka." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, twitter'da şu eleştirilere yer verdi:

 Bütçe görüşmelerinin bende bıraktığı iz; “Sayın Başbakan yine bildiğimiz gibi…”

Kendisine karşı hiç kabalaşılmadığı halde, her ağzını açtığında kabalaşan , küstahlaşan, bas bas bağırıp, meclis gibi bir demokrasi mabedinde herkese tepeden bakan tipik bir vaka.

İncelemeden kendi ekibiyle ilgili rüşvet haberini görmezden gelip, elinin tersiyle iten yanlı bir adaletsiz, Biz insani gelişim endeksinde çok gerilerdeyiz dedikçe, hala 16. Büyük ekonomiyiz diyerek kendini kandıran ve birilerinin ona çıplak demesini bekleyen bir kral;

Biz gençler hoşgörü bekliyor dedikçe, onlara köteği layık gören çağdışı bir despot, Kendi 8 yılda yapamadıklarının hesabını verecek yerde, başkasının birkaç aylık döneminin hesabını olur olmaz şekilde, acımasızca soracak kadar çaresiz.

Bu eğitim kalitesiyle Türk insanını ileriye taşıyamayız dedikçe, bozuk plak gibi eline tutuşturulan yalan yanlış sayılara sarılan, at gözlüğü takmış bir idareyi maslahatçı,

Acı ilacın çoğunu seçim kaybetmek pahasına içen, ömrünün son demlerini bile ülkesine hizmetle geçiren Merhum Bülent Ecevit’in son hükümet döneminde aldığı köklü kararları görmezden gelen, kanıtlanmış bir nankör,

Ülkenin içine sürüklendiği girdabı anlamaktan yoksun bir birikimsiz, Milletin oyuna ipotek koyup, Haziran seçimlerinden mutlak galip çıkacağını şimdiden açıklayacak kadar milleti küçümseyen bir kişilik,

Şiddeti bir cevap vasıtası olarak görecek kadar gözü dönmüş, Dünyanın Sultan Süleyman’a bile kalmadığını bilmeyecek kadar aymaz.

Sayın Başbakana kimse koşmuyorsun demiyor, para harcamıyorsun da demiyor. Dediğimiz sadece senin bu koşuşturman, harcaman insanımıza yansımıyor, eğitimimize yansımıyor. Sadece biz demiyoruz aslında Birleşmiş Milletler diyor, uluslar arası kuruluşlar diyor.

Aslında üzülüyorum insan olarak ben kendisine, ama asıl üzüntüm ülkemin böyle bir Başbakana layık olmayan güzel insanlarına.

Dostlar bizim açımızdan değişen bir şey yok. Dağ taş gezip halkımıza bu gerçekleri anlatacağız.

Onlara girdiğimiz çıkmaz sokağı bıkmadan usanmadan göstereceğiz.

Allah’ın izniyle bütün zorlukların üstesinden gelmek ve “yorulmamak üzere” yola çıktık..."

Etiketler : #Kılıçdaroğlu'dan   #TBMM   #tanımı:   #Demokrasi   #mabedi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN