Katil Myanmar askerleri oğlumu yanan evin içine attı

Irkçı katil Myanmar ordusunun terörist saldırısının ardından Bangladeş'e sığınan Arakanlı Resminnara Rahmet Kerim, yaşadığı acı olayları unutamıyor

06-12-2016


Arakanlı Resminnara Rahmet Kerim, katil Myanmar ordusunun Arakan'a yaptığı saldırı sırasında eşini ve bir oğlunu kaybetti.
 
Saldırının ardından Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan Rahmet Kerim, yaşadığı acı olayları unutamıyor.
 
Rahmet Kerim, Kutupalong bölgesinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arakan'ın Mondu şehrine bağlı Hatifara köyünde yaşadıklarını söyledi.
 
Olaylar başlamadan önce kendi hallerinde yaşamlarını sürdürdüklerini belirten Rahmet Kerim, şunları anlattı:
 
"Olaylar başlamadan önce dışarı çıkabiliyordum, markete, pazara ve camiye gidebiliyordum. Kendi sosyal hayatımızı yaşıyorduk. Olaylar başladıktan sonra ise bunların hiçbirisini yapamıyordum. Dışarı bile çıkamıyordum. Artık huzur yoktu. Her an öldürülme tehlikesi vardı. Hayatımızın bir garantisi yoktu."
 
Rahmet Kerim, katil Myanmar askerlerinin iki hafta önce köylerine baskın düzenlediğini, yaşadıkları yerlerin yakılıp yıkıldığını dile getirdi.
 
Saldırı sırasında köylülerin kaçmaya başladığını ifade eden Kerim, "Bu sırada bir asker, 5 yaşındaki oğlum Muhammed Refik'i gördü. Oğlumu tutup yaktıkları bir evin içine attı. Gözlerimin önünde oğlum ateşin içine atılmıştı." diye konuştu.
 
Hadis öğretmeni olan eşinin pirinç tarlasında namaz kıldığı sırada askerlerin saldırısına uğradığını belirten Rahmet Kerim, yaşadıklarını şöyle aktardı:
 
"Kocam askerlerden kaçmaya çalıştı ama askerler havaya ateş açtı ve kendisi yakalandı. Askerler kocamı yakaladıktan sonra kulağını ve boğazını keserek öldürdü. Saldırıların ardından amcamın köyüne kaçtım ama burada da olaylar oldu ve Bangladeş'e kaçmaya karar verdim. Askerler ormana mayın döşemişler. Biz de bu yüzden ormanı kullanamadık ve 3 gün önce kayıklarla nehirden geçerek Bangladeş'e geldik. Şimdi yanımda sadece bir oğlum ve kızım var. 3 çocuğumun akıbetini de bilmiyorum."
 
Kerim, Myanmar askerlerinin kendilerine neden saldırdığını bilmediğini sözlerine ekledi.

Etiketler : #Katil   #Myanmar   #askerleri   #oğlumu   #yanan   #evin   #içine   #attı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN