Kahreden "ucuzluk"

Özellikle de "Teknoloji market" olarak nitelendirilen mağazaların açılışlarında gerçekleştiirlen indirim kampanyaları sırasında yaşanıyor bu kahredici "ucuzluk". Ürünlerle birlikte insanlığın da nasıl ucuzlatıldığına tanık oluyoruz.

28-01-2021


Kadıtör yazıyor
 
Selamların en güzeliyle selamlıyorum sizleri, değerli okuyucularım. Selamun aleykum ve rahmetullah...
 
Son yıllarda haber bültenlerinde sıkça rastlar olduğumuz bir "ucuzluk" söz konusu ve buna karşı ciddi bir itiraz da yükselmiyor, kimse çıkıp "Durun kalabalıklar!" diye haykırma ihtiyacı da hissetmiyor maalesef. Özellikle de "Teknoloji market" olarak nitelendirilen mağazaların açılışlarında gerçekleştiirlen indirim kampanyaları sırasında yaşanıyor bu kahredici "ucuzluk". Ürünlerle birlikte insanlığın da nasıl ucuzlatıldığına tanık oluyoruz.
 
Evet, Kapitalizm insanlık onurunu nasıl da beş paralık ediyor. Kapitalist üretim ve tüketim biçimlerinin giderek daha da belirleyici konuma gelmesiyle sayıları hızla artan alışveriş merkezlerinin özellikle açılış programlarında düzenlediği günlük indiirmli satışlar sırasında yaşananlar, fiyatlarla birlikte insanlık onurunun da nasıl ucuızlatıldığını ortaya koyuyor!
 
Gün aşırı haber bültenlerine yansıyan bu tür indirim kampanyaları sırasında, geceden mağazaların önünde sıraya girenler, açılışla birlikte birbirini ezenler, ürünleri alabilmek için birbirini ezenler insanlık adına bizleri utanca sevk ediyor.
 
İnsanlık bu kadar ucuzlamamalı oysa. İnsan onuru bu kadar yerlerde süründürülmemeli. Kapitalizme de, onun yem olarak kullandığı indirim kampanylarına da hayır diyebilmeyi öğütlemeliyiz topluma. Kapitalizmin insanlığı tüketen ihtirasına karşı, insanlık onurundan yana açık tavır almayı bilmeliyiz.
 
Bu "ucuzluğa" daha fazla göz yummamalıyız.

Etiketler : #Kahreden   #ucuzluk   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN