İşgalci ABD destekli güçler Afganistan'da pazar yerinde katliam yaptı: 23 maktul

İşgalci ABD destekli hükümet güçleri Afganistan'da bir pazar yerini havan toplarıyla vurdu. Hilmend ilinin Sengin ilçesinde bulunan bir pazar yerini hedef alınan saldırıda çok sayıda sivilin katledildiği bildirildi.

29-06-2020


Kabil hükümeti güçleri Afganistan'ın güneyinde bir pazar yerini vurdu. ABD destekli hükümet güçlerinin, Hilmend ilinin Sengin ilçesinde bulunan bir pazar yerini hedef alan saldırısında çok sayıda sivilin katledildiği bildirildi.

"Pazar yerine havan topu atıldı"

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre bugün sabahın erken saatlerinde sivillerin mallarını satmak üzere toplandığı bir pazar yeri, Kabil hükümeti güçlerince 3 havan topuyla hedef alındı.

Sabah saatlerindeki yoğunluk nedeniyle kalabalık olan pazar yerine atılan havan topları sebebiyle en az 20 sivil hayatını kaybederken, 30 sivilin de yaralandığı ifade edildi.

Saldırıda çok sayıda küçükbaş hayvan da telef oldu. Afgan sivillerin yaklaşan Kurban Bayramı'na hazırlık yaptığı ve hayvanlarını satmak üzere pazar yerlerine götürdükleri belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta Sengin ilçesinde bir ev de havan topuyla vurulmuş, en az 4 sivil ölmüştü.

(Kaynak: Mepa News)

Etiketler : #İşgalci   #ABD   #destekli   #güçler   #Afganistan'da   #pazar   #yerinde   #katliam   #yaptı:   #23   #maktul   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop