İşgalci ABD, Batı Halep’te direnişçileri bombaladı: En az 110 şehid

Suriye’de Esed ve işbirlikçileriyle mücadele eden direnişçileri hedef almayı sürdüren ABD, Şam’ın Fethi Cephesi’nin askerî eğitim merkezini bombaladı. Saldırıda en az 110 direnişçinin şehid olduğu bildirildi.

20-01-2017


Küresel Analiz’de yer alan habere göre, Suriye’de Rusya destekli Beşşar Esed güçleri ve İran destekli militanlarla mücadele eden direnişçileri bir süredir yoğun bir şekilde hedef alan ABD, son olarak, Halep’in batı kırsalındaki Şeyh Süleyman’da bulunan Şam’ın Fethi Cephesi’nin askerî eğitim merkezini bombaladı.

Kampta, Şam’ın Fethi Cephesi’ne mensup direnişçilerin yanı sıra Nureddin Zengi Hareketi’ne bağlı direnişçilerin de bulunduğu bildirildi.

İki direnişçi grubun ortak eğitim çalışması yaptığı askerî kampta ABD uçaklarının gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle en az 110 direnişçi şehid oldu.

Kampta eğitim gören direnişçiler yakın zamanda Esed ve işbirlikçilerine karşı başlatılacak olan ortak taarruzun eğitimini alıyordu.

ABD, ayrıca, Nureddin Zengi Hareketi’ne mensup direnişçileri drone uçakları ile vurdu. Söz konusu saldırıda da hareketin 3 komutanı şehid oldu.

Etiketler : #İşgalci   #ABD   #   #Batı   #Halep’te   #direnişçileri   #bombaladı:   #En   #az   #110   #şehid   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop