İşgalci ABD Afganistan'da sivilleri vurdu, 200 maktul ve yaralı

Kunduz ili güneyindeki Char Dara bölgesindeki 3 köyün işgalci ABD'ye ait bombardıman uçaklarıyla hedef alındığını ifade eden kaynaklar, hava saldırılarında ölü ve yaralı olmak üzere toplam 200 sivilin zarar gördüğünü aktarıyor.

06-11-2017


Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD ve Kabil hükümeti güçlerine ait hava araçlarının ülkenin kuzeyinde düzenlediği hava saldırılarında çok sayıda sivil öldü ve yaralandı.

Kaynakların aktardığı bilgiye göre, Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz iline ABD ve Kabil hükümeti güçlerine ait savaş uçakları tarafından hava saldırıları düzenlendi.

"3 köy hedef alındı 200'e yakın ölü ve yaralı var"

Kunduz ili güneyindeki Char Dara bölgesindeki 3 köyün ABD'ye ait bombardıman uçaklarıyla hedef alındığını ifade eden kaynaklar, hava saldırılarında ölü ve yaralı olmak üzere toplam 200 sivilin zarar gördüğünü aktarıyor.

Kabil hükümetine yakın kaynaklar ise bölgeye yönelik hava saldırısı düzenlendiğini ve sivillerin hedef alındığını doğrularken, saldırılarda 100'den fazla sivilin öldüğünü ve yaralandığını düşündüklerini kaydetti.

Büyük çoğunluğu kadın ve çocuklar

Ülkenin kuzeyindeki Kunduz ilinde düzenlenen ABD hava saldırısında ölen ve yaralananların büyük bir bölümünü kadın ve çocukların oluşturduğu ifade ediliyor.

Sivilleri hedef alan ABD hava saldırılarına ilişkin Kabil hükümeti yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

(Kaynak: Mepa News)

Etiketler : #İşgalci   #ABD   #Afganistan'da   #sivilleri   #vurdu   #   #200   #maktul   #ve   #yaralı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop