İşgalci ABD Afganistan'da 8 kadın ve çocuğu katletti

İşgalci ABD savaş uçakları Afganistan'da sivillere yönelik bir hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 8 kadın ve çocuk katledildi.

08-09-2019


İşgalci ABD savaş uçakları Afganistan'da sivillere yönelik bir hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 8 kadın ve çocuk katledildi.

Ülkenin kuzey kesimindeki Kunduz ilinin Deşti Arçi ilçesinde düzenlenen hava saldırısında tamamı kadın ve çocuk 8 sivil yaşamını yitirdi.

Deşti Arçi ilçe merkezinde iki gündür Kabil hükümeti ile Taliban arasında çatışmalar yaşanıyordu.

Son dönemde ABD'nin Afganistan'da hava saldırıları ve gece baskınlarında yaşamını yitiren sivillerin sayısında artış yaşandığı göze çarpıyor.

Özellikle ABD Başkanı Donald Trump yeni Güney Asya stratejisi kapsamında Afganistan planını açıkladıktan sonra sivil kayıpları artmaya başlamıştı.

Afganistan'da ABD ve Taliban arasındaki barış görüşmelerinde sona yaklaşılırken sahada da çatışmalar kızışmış durumda.

Taliban son dönemde ülkedeki yabancı güçlere yönelik saldırılarını sıklaştırırken, Kabil hükümeti ve ABD de ülke genelinde Taliban'a karşı operasyonlar yürütüyor. Bu operasyonlarda siviller de ağır bedel ödüyor.

(Kaynak: Mepa News)

Etiketler : #İşgalci   #ABD   #Afganistan'da   #8   #kadın   #ve   #çocuğu   #katletti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop