İrlanda'dan siyonist işgal mallarına boykot kararı

İrlanda parlamentosunun üst meclisi, siyonist işgal rejiminin Filistin'de işgal ettiği topraklarda üretilen malların ithalatını ve ticaretini suç sayan yasayı kabul etti.

12-07-2018


İrlanda parlamentosunun üst meclisi, siyonist işgal rejiminin Filistin'de işgal ettiği topraklarda üretilen malların ithalatını ve ticaretini suç sayan yasayı kabul etti.

İrlanda Senatosu, uluslararası yasalar uyarınca yasadışı sayılan İsrail yerleşimleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında işgal altındaki topraklarda üretilen mal ve hizmetlerin ithalatını veya satışını yasaklayan bir yasayı onayladı.

Bağımsız bir senatör tarafından önerilen yasaya iktidar partisi dışında ülkedeki başlıca siyasi partiler destek verdi. Tasarı bir sonraki aşamada meclisin alt kanadına gidecek. Orada da kabul edilirse yasa haline gelmeden önce bazı değişikliklerden geçmesi gerekecek.

Karar siyonist işgal hükümetinin tepkisini çekerken, Filistin Kurtuluş Örgütü'nden Saeb Erekat, verilen desteği "tarihi" olarak nitelendirdi ve diğer ülkeleri de benzer kararlar almaya çağırdı. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te ve Batı Şeria'da yaklaşık 750 bin yerleşimciye ev sahipliği yapan 150 yasadışı İsrail yerleşimi bulunuyor.

(İslam ve Hayat / Dünya Bülteni)

Etiketler : #İrlanda'dan   #siyonist   #işgal   #mallarına   #boykot   #kararı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop