Irak emperyalizme mezar oluyor: İki İngiliz helikopteri düştü 

11 Eylül saldırılarını bahane ederek Afganistan ve Irak'a saldıran ABD liderliğindeki emperyalist güçler, kayıp üstüne kayıp veriyor. Emperyalistlerin helikopterleri üst üste düşürülmeye başlandı.

16-04-2007


Irak emperyalizme mezar oluyor: İki İngiliz helikopteri düştü 

Irak'ın güneyinde üslenen İngiliz işgal güçlerine bağlı helikopterlerin ilk defa görev alanlarının dışında saldırılara katıldığı sırada iki helikopterlerinin düştüğü bildirildi.
Helikopterlerin düşmesi sonucu İki İngiliz askeri ölürken dört İngiliz askeri de ağır yaralandı.
İngiliz işgal güçleri sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, Bağdat'ın kuzeyinde Taci bölgesinde düşen İngiliz helikopterlerinin direnişçiler tarafından düşürülmediği iddia edildi.
Basra'da direnişçiler tarafından yol kenarına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu 4 İngiliz askerinin öldürülmesinden sonra Bağdat'ın kuzeyinde iki İngiliz helikopterinin düşürülmesi İngiltere yönetimini sarstı.
İngiltere Başbakanı Tony Blair, helikopterlerin bir "kaza" sonucu düştüğüni ileri sürerken, İngiltere Savunma bakanlığından bir yetkili, İngiliz helikopterlerinin niçin görev alanlarının dışında çatışmalara katıldığı sorusuna "helikopterlerin özel görevleriyle ilgili açıklama yapma durumunda değilim. Biz koalisyon güçlerinin bir parçası olarak Irak'ın her yanında operasyonlara katılıyoruz" diyerek İngiliz işgal güçlerinin Irak'ın güneyinin dışına çıkmasının sebebine açıklık getirmedi.
Son zamanlarda Amerikan helikopterlerinin direnişçilerin başarılı operasyonları sonucu sıkça düşmeye başlaması sonucu, İngiliz helikopterlerinin Amerikan güçlerinin yardımına gittiği şeklinde yorumlandı.
Üç Amerikan askeri daha öldürüldü
Amerikan işgal güçlerinin Irak'ta verdiği kayıplar katlanarak devam ediyor.
Amerikan işgal güçleri tarafından yapılan açıklamada üç Amerikan askerinin daha direnişçiler tarafından öldürüldüğü bildirildi.
Bağdat'ın güneyinde bir caminin yakınlarında direnişçilerin silahlı saldırısı sonucu bir Amerikan askeri öldürülürken, bir Amerikan askeri de aynı bölgede yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldürüldü.
El Anbar bölgesinde de bir Amerikan askerinin direnişçiler tarafından öldürüldüğü açıklandı.
Bir Amerikan helikopteri vuruldu
Diğer yandan Musul kentinde Kiowa tipi bir Amerikan helikopterinin direnişçiler tarafından vurulduğu açıklandı.
Amerikan işgal güçleri sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Amerikan helikopterinin direnişçiler tarafından vurulduğu doğrulanırken, helikopterin üssüne dönmeyi başardığı ileri sürüldü.

Kaynak: İSRA-HABER

 

Etiketler : #Irak   #emperyalizme   #mezar   #oluyor: İki   #İngiliz   #helikopteri   #düştü    
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN