İktibas’ın Mart sayısı çıktı

İktibas Dergisi 2019 yılının üçüncü sayısı ile okurlarına ulaştı. Derginin bu ayki yorum konusu, seçim sürecinde toplumun belli kesimlerine ulaşmak üzere kullanılan bir takım söylemler oldu.

04-03-2019


İktibas Dergisi 2019 yılının üçüncü sayısı ile okurlarına ulaştı. Derginin bu ayki yorum konusu, seçim sürecinde toplumun belli kesimlerine ulaşmak üzere kullanılan bir takım söylemler oldu. Her seçim sürecinde kampanyaların türbelerde dua ederek başlanması alışıldık bir görüntü haline gelirken, kimsenin hayat tarzına dokunulmayacağı vurgusu da dile getiriliyordu. Bu seçimlerde ise İzmir bağlamında bu söylem biraz daha özelleşerek ‘şarap’ üzerinden sürdürülüyor. Derginin yorumunda, bu bağlamda yaşanan gerek partide gerekse halkta yaşanan ideolojik dönüşüme dikkat çekiliyor.

Modern kavramlar arasında başat role sahip ‘Ulus’ kavramının değerlendirildiği bu sayıda ayrıca rahmetli Ercümend Özkan’ın eşi Mukaddes Özkan’ın kaleminden yayınlanan Hatıraların son bölümü de bulunuyor.

Etiketler : #İktibas’ın   #Mart   #sayısı   #çıktı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop