İHH'dan Çeçenistan yararına kermes

Bulgurlu’daki Fazilet Camii’nin yanında bulunan Kafkas Vakfı merkezi alt katında tertip edilen kermes, 26 Nisan Perşembe gününe kadar açık kalacak.

25-04-2007


İHH'dan Çeçenistan yararına kermes

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü hanımlar, Çeçenistan yararına kermes düzenledi. Bulgurlu’daki Fazilet Camii’nin yanında bulunan Kafkas Vakfı merkezi alt katında tertip edilen kermesten elden edilecek gelir, yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak.

Rus işgali altında zor günler geçiren Çeçen halkının yaralarını sarmaya katkıda bulunmak için kermes düzenlendi. Kermesi İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bayan gönüllüleri tertip etti. Cumhuriyet Mahallesi Karlıdere Caddesi no: 61 Bulgurlu Üsküdar’daki Kafkas Vakfı merkezinde açılan kermese bölgede yaşayan vatandaşlar ilgi gösterdi.

Kermes, 26 Nisan 2007 tarihine kadar açık kalacak. Kermeste Çeçen kadınların yaptığı el işi ürünlerden, değişik konfeksiyon ürünleri, kitaplar, CD’ler, takı ve yöresel yemek çeşitleri bulunuyor.

Kermes’te Cibutili kadıların el işlemesi takı malzemeleri de dikkat çekti. Cibutili kadınların gönderdiği malzemeler Çeçenler için satışa çıkartıldı. Kermeste ayrıca hat ve hileyi şerif tabloları da bulunuyor. Kermeste elde edilecek gelir yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılacak.

 

 

Etiketler : #İHH'dan   #Çeçenistan   #yararına   #kermes   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN