İdlib'de Yetim kampı ve Kadın hastanesine saldıran İran ve Esed güçleri 20 mazlumu katletti

İran’ın Suriye’deki çetelerinin İdlib ile Reyhanlı sınırındaki çadır kente düzenlediği füze saldırısında ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 20 sivil hayatını kaybetti.

21-11-2019


Suriye'de katil Beşşar Esed rejiminin destekçisi İran güçleri, konuşlandığı Halep'in güney kırsalındaki Azzan Dağı'nda bulunan üssünden İdlib'deki kamplara saldırı düzenledi.

Esed ve İran güçlerinin İdlib ile Reyhanlı sınırındaki çadır kentte bulunan yetim kampı ve kadın hastanesine düzenlediği füze saldırısında ilk belirlemelere göre aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 20 sivil hayatını kaybetti.

Muhaliflerin gözlemevine göre, İran destekli terörist gruplar, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki Kah köyündeki zorla yerinden edilen sivillerin sığındığı kamplara füzelerle saldırdı.

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerinin ilk belirlemelerine göre çoğu çocuk 12 sivil hayatını kaybetti, en az 40 sivil yaralandı. Bazı kaynaklar ise en az 20 ölünün bunduğunu kaydetti.

Kampta yaralananlar Türkiye'ye getiriliyor

Füze saldırısında yaralanan 4 kişi Türkiye'ye getirildi.

Yaralılar, ambulanslarla Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparak Reyhanlı ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.

Aralarında çocuklarında bulunduğu yaralılar ilk müdahalenin ardından ilgili birimlere sevk edildi.

Öte yandan yaralıların Türkiye'ye gelişleri sürerken sınırda ilgili sağlık birimlerinin de hazır bekletildiği öğrenildi.

(Kaynak: H.Söz Haber)

Etiketler : #İdlib'de   #Yetim   #kampı   #ve   #Kadın   #hastanesine   #saldıran   #İran   #ve   #Esed   #güçleri   #20   #mazlumu   #katletti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN