Hilmi Özkök, "Sarıkız'ı yalanlamadı

2004 yılında iki kez darbe planı yapıldığına ve kendisinin bunları engellediğine ilişkin bilgilere değinen Özkök, bunları yalanlamadı.

12-04-2007


Hilmi Özkök, "Sarıkız'ı yalanlamadı

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, emekli Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu öne sürülen günlükle ilgili ilk kez konuştu. 2004 yılında iki kez darbe planı yapıldığına ve kendisinin bunları engellediğine ilişkin bilgilere değinen Özkök, bunları yalanlamadı.

Emekli olduktan sonra yerleştiği İzmir Balçova'daki evinde, Anadolu Ajansı'nın sorularını cevaplayan Özkök, adliyeye intikal etmiş bir konuda açıklama yapmasının mümkün olmadığını belirtti. Şu anda konuşmamasının, sisteme daha fazla katkı sağladığını vurgulayan Özkök, sözlerini şöyle sürdürdü: "Genelkurmay başkanının sahip olduğu bilgiler, çok hassas ve yüksek seviyelidir. Kamuoyuna bu bilgileri, o kişi emekli olduktan sonra onun açıklaması uygun olmayabilir. Devlette devamlılık vardır. Emekli Oramiral (yapmadım) diyor. İtibar edilmesi gereken odur. Ama karşı taraf da iddia ettiğine göre, ona da saygı duyulmalı. Bu durumu bir yerden ispatlaması lazım. Yargı el koymuştur, bakalım ne yapacak göreceğiz. Soruşturma açılıp açılmaması Genelkurmay Başkanı'nın takdirine bağlıdır."

Etiketler : #Hilmi   #Özkök   #   #Sarıkız'ı   #yalanlamadı   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop