Hamza Er: Ûmre'nin Hatırlattıkları

07-09-2011


“A-m-r” kökünden türeyen bir kelime olan umrenin, harabe, terk edilmiş, ıssız ve viran bırakılmışlığın zıddı olarak imar etme, ma’mur, bayındır bir hale getirme anlamına geldiğini düşündüğümüzde, Beytullah’a yeniden bir yapılanma, iç dünyamızı imar etme endişesiyle gidilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

İhtirasların, tutkuların, benliğin ve bencilliğin sarstığı, yıkıntılara sebep olduğu şahsiyetimizi onarabilmek, imar edebilmek için Allah’a doğru yolculuk yapmak, “sana geldim, yine geldim, yeniden başlayabilmek için ahdimi tazelemeye geldim” kararlılığında olmak umremizin temel amacını oluşturabilmeli. Allah’ın beytine yöneliş, temiz fıtrata dönüşün imkânlarını arayabilme çabasına dönüştürülmelidir. 

Ûmre'den yeni dönen Hamza Er'in "Ûmre'nin Hatırlatııkları" başlıklı yazısını okumak için tıklayınız... 

Etiketler : #Hamza   #Er:   #Ûmre'nin   #Hatırlattıkları   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop