Filipinler’de özerklik anlaşması imzalandı

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, geçen ay imzaladığı yeni yasanın bir kopyasını sembolik olarak Moro İslami Kurtuluş Cephesi Lideri El Hac Murad İbrahim’e teslim etti.

06-08-2018


Bu sabah saatlerinde, Filipinler Başkanlık Sarayında gerçekleşen törende konuşan Duterte, “Bugün imzalanan anlaşma ile uzun yıllardır süren Asya’nın en uzun ve en ölümcül çatışmaları sona erdi” dedi.

Filipinler’de özerklik anlaşması imzalandı

 

Filipinler'de merkezi yönetime karşı yaklaşık 40 yıl süren ve 120 bin kişinin yaşamını kaybettiği ayaklanmanın ardından Moro İslami Kurtuluş Cephesi(MİKC) ile Filipinler hükümeti arasında 27 Mart 2014'te Bangsamoro Kapsamlı Barış Anlaşması imzalanmıştı.

 

Etiketler : #Filipinler’de   #özerklik   #anlaşması   #imzalandı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop