Eylemlerin ortak dili: Başörtüsü onurumuz, koruyacağız

Kocaeli, Van ve Sakarya'da haftalardır aralıksız düzenlenen başaörtüsüe özgürlük eylemlerinde ortak mesaj yine aynıydı: Başörtüsü onurumuz, koruyacağız!

22-04-2007


Eylemlerin ortak dili: Başörtüsü onurumuz, koruyacağız

Kocaeli, Van ve Sakarya'da haftalardır aralıksız düzenlenen başaörtüsüe özgürlük eylemlerinde ortak mesaj yine aynıydı: Başörtüsü onurumuz, koruyacağız!

Kocaeli İnanç Özgürlüğü platformu İzmit Sabri Yalım Parkı İnsan Hakları Anıtı önünde 105. haftasına giren “Başörtüsüne Özgürlük” eylemini gerçekleştirdi.

Eylemde platform üyeleri geçtiğimiz hafta polisin birbergazı ve coplu müdahalesi ile yürüyüşü engellemesini protesto etti.

Kocaeli Emiyet Müdürü Hüseyin Namal’ı istifaya ve özüre çağrılan “Müdür Namal İstifa” “ Müdür Namal Özür Dile” yazılı dövizler açıldı. Platform adına MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu aşağıdaki açıklamayı yaptı.

34. Haftasına giren Van Başörtüsüne Özgürlük Platformu her hafta direniş kültürüne yeni bir basamak daha ekleyerek, sesini ve mücadelesini yükseltmeye çalışıyor.

Meydanlara taşımaya çalıştığı muhalif ve haklı olmanın gücünü, bileşenlerinin ortak kimliği ile ifade etmeye çalışıyor.

Bu haftaki basın açıklamasını Platform adına Memur-Sen hazırladı ve okudu.

Hafta içinde meydana gelen ve Müslümanların kayıtsız kalmamaları gereken iki önemli olayı da gündeme alan basın açıklamasında; Kocaeli’nde bir hak mücadelesi ve sivil bir eylem gerçekleştiren Başörtüsü platformuna yapılan “cop”lu müdahale ile Malatya’da gerçekleştirilen cinayetlerin kınanması öncelikle dikkat çeken hususlardı.

Aynı zamanda başörtüsü platformunun her türlü hak ihlali ve zulümlerin karşısında olmayı ilkesel ve amaçsal bir önceliğe dönüştürdüğünü ifade etmesi dikkat çeken bir başka ayrıntı oluşturuyordu.

Sakarya Başörtüsü Platformu 84. Başörtüsü eyleminde; Militarsit zihniyetin sorgulanamaz olarak anlaşılması için yapılan çalışmalara, Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinden yürütülen politikalara, kaoslardan medet uman oligarşik yapının tekrar sahnelemeye çalıştığı Malatya olayı’na değinildi. Açıklamada ayrıca Özgür Kudüs davasının şehidlerinden RANTİSİ’de rahmetle anıldı.

Etiketler : #Eylemlerin   #ortak   #dili:   #Başörtüsü   #onurumuz   #   #koruyacağız   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop