Esed'den Halep'te taziye çadırına saldırı: 20 maktul

Esed ordusuna ait bir helikopterin Halep'te taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda 20 mazlum katledildi, 30 kişi de yaralandı.

27-08-2016


Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde Esed ordusuna ait bir helikopterin taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi katledildi, 30 kişi yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, yaptığı açıklamada, Esed rejimine ait bir askeri helikopterin Halep'in Bab Neyrab semtinde taziye çadırına varil bombalarıyla iki saldırı gerçekleştirdiğini söyledi.

Ebu Leys, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişinin katledildiğini, en az 30 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Ebu Leys, ''Askeri helikopter Bab Neyrab semtindeki taziye çadırını varil bombasıyla vurdu. Ardından bölgeye giden halka rejim güçleri ikinci bir varil bombasıyla daha saldırdı. Bu nedenle ölü sayısı yüksek, daha da artmasından endişe ediyoruz.'' dedi.

Bombardımanda yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını belirten Ebu Leys, olayda çok sayıda evin yıkıldığını, sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını aktardı.

 

Etiketler : #Esed'den   #Halep'te   #taziye   #çadırına   #saldırı:   #20   #maktul   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop