Direnişçiler İdlib’e saldıran Esed güçlerini püskürttü

​​​​​​​Suriye'de direnişçiler, İdlib'in doğu kırsalında karadan ilerlemek için saldırı başlatan rejim güçlerini püskürterek, 2 tepeyi ele geçirdi.

19-01-2020


İdlib'in doğu kırsalında askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar, bölgede ilerlemek isteyen rejim güçleri ile Cuma gecesi boyunca çatıştı.

Çatışmalar sonucu direnişçiler, rejim güçlerinin saldırısını püskürterek, Tel Hatra ve Tel Mustayf stratejik tepelerini ele geçirdi.

Direnişçiler, İdlib'in doğu kırsalındaki Tuh ve Tel Hatra cephelerinde rejime ait 2 tank ve 1 personel taşıyıcı zırhlı aracı imha ederken, Tel Hatra ekseninde 2 tankı, mühimmat deposu ve bir personel taşıyıcı zırhlı aracı da ele geçirdi.

Çatışmalarda ayrıca rejim safındaki İran ve Rusya'nın Özel Kuvvetlerine ait çok sayıda silahlı kişinin öldüğünü ileri sürdü.

(Kaynak: H.Söz Haber)

youtube magazin

Etiketler : #Direnişçiler   #İdlib’e   #saldıran   #Esed   #güçlerini   #püskürttü   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop