Çeçenistan Başkanı Doka Umarov’un babası şehid edildi 

Çeçenistan'ın işgalcilere karşı bağımsızlık mücadelesi veren meşru Başkanı Doka Umarov’un babası Hamad Umaraov’un, Rus işgalciler tarafından vahşice şehid edildiği bildirildi.

21-04-2007


Çeçenistan Başkanı Doka Umarov’un babası şehid edildi 
 
Çeçenistan'ın işgalcilere karşı bağımsızlık mücadelesi veren meşru Başkanı Doka Umarov’un babası Hamad Umaraov’un, Rus işgalciler tarafından vahşice şehid edildiği bildirildi.

Doka Umarov’un babası, 5 Mayıs 2005’te “Petrol taburu” denilen Adam Demilhanov komutasındaki Rus işbirlikçileri tarafından kaçırılmıştı. Moskova kuklası Çeçen Devlet Başkanı Kadirov ise, Doka Umarov'a, teslim olmazsa babasının öldürüleceği tehdidinde bulunmuştu. Doka Umarov’un Musa ve İsa isimli kardeşleri de çatışmalarda şehid olmuştu. Şehid edilen 74 yaşındaki Hamad Umarov’dan ise o güne kadar hiçbir bilgi alınamıyordu. Kukla Çeçen yönetimi, geçen yıl kaçırılan Doka Umarov’un kardeşi Ahmad Umarov’un af yasasından yararlanmak amacıyla silahı teslim ettiği ve teslim olduğu yönünde televizyon kanallarına kasıtlı haberler yayınlatmıştı. Ahmad Umarov hakkında da bugüne kadar sağlıklı bilgi alınamadı. Ahmad Umarov’un da Rus kuklası yönetim tarafından şehid edildiği sanılıyor.
 
 

Etiketler : #Çeçenistan Başkanı   #Doka   #Umarov’un   #babası   #şehid   #edildi    
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN