Büyük şeytan ABD sözde terörle mücadele kapsamında 37 milyon Müslümanın yuvasını yıktı

Amerikan Brown Üniversitesi tarafından hazırlanan bir rapor, Amerikan askeri müdahalelerinin en az 37 milyon Müslüman’ın yerinden edilmesine neden olduğunu doğruladı.

11-09-2020


Raporu değerlendiren İngiliz The Guardian gazetesi, Irak’ın işgalinin ve ardından gelen uzun yıllar süren istikrarsızlığın, şimdiye kadar en az 9,2 milyon insanın yerinden edilmesine yol açtığına dikkat çekti.
 
IRAK İŞGALİ EN PAHALI VE YIKICISI
 
Gazete, Brown Üniversitesi’nin raporundan alıntıları gözden geçirerek, Irak işgalinin, sekiz ABD askeri operasyonunun en pahalısı olduğunu yazdı. Raporda, 11 Eylül olaylarından bu yana ABD’nin Irak, Afganistan, Libya, Suriye, Yemen, Somali ve Filipinler’de katıldığı işgaller ve hava saldırıları masaya yatırıldı.
 
ABD ÜNİVERSİTESİNİN RAPORU
 
Amerikan üniversitesinin raporunda, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Yerinden Edilme İzleme Merkezi’nin verilerine dayanarak, Suriye’de 7,1 milyon, Afganistan’da 5,3 milyon, Yemen’de 4,4 milyon, Somali’de 4,2 milyon, Pakistan’da 7,3 milyon, Filipinler’de 1,7 milyon ve Libya’da bir milyon yerinden edilmiş insan sayısı tahmin ediliyor.
 
Raporu değerlendiren İngiliz The Guardian gazetesi, Irak’ın işgalinin ve ardından gelen uzun yıllar süren istikrarsızlığın, şimdiye kadar en az 9,2 milyon insanın yerinden edilmesine yol açtığına dikkat çekti. Gazete, Brown Üniversitesi’nin raporundan alıntıları gözden geçirerek, Irak işgaliniin, sekiz ABD askeri operasyonunun en pahalısı olduğunu yazdı. Raporda, 11 Eylül saldırılarından bu yana ABD’nin Irak, Afganistan, Libya, Suriye, Yemen, Somali ve Filipinler’de katıldığı savaşlar ve hava saldırıları masaya yatırıldı. Amerikan üniversitesinin raporunda, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Yerinden Edilme İzleme Merkezi’nin verilerine dayanarak, Suriye’de 7,1 milyon, Afganistan’da 5,3 milyon, Yemen’de 4,4 milyon, Somali 4,2 milyon, Pakistan 7,3 milyon, Filipinler 1,7 milyon ve Libya’da bir milyon yerinden edilmiş insan sayısı tahmin ediliyor.
 
 
Trump’ın beceriksizliği binlerce hayata mal oldu
 
New York Valisi Andrew Cuomo, “Trump artık ne zaman yalan söylediğini bilmiyor, başarısız liderliği ve yetersizliği binlerce hayata mal oldu. Şimdi beni eleştiriyor, çünkü ben doğruyu söylüyorum, bunu kaldıramaz” dedi. Korona virüs salgının merkez üssü ABD’de sular durulmuyor. Salgında en fazla can kaybının yaşandığı New York eyaletinin Valisi Andrew Cuomo, ABD Başkanı Donald Trump’ın liderlik konusunda yetersiz olduğunu öne sürdü. Vali Cuomo, “Trump artık ne zaman yalan söylediğini bilmiyor, başarısız liderliği ve yetersizliği binlerce hayata mal oldu. Şimdi beni eleştiriyor, çünkü ben doğruyu söylüyorum, bunu kaldıramaz” dedi. Cuomo, “Başkan Trump Covid-19 salgını ile mücadelede liderliğimin ‘harika’ olduğunu söyledi, çok çalışıyorum ve başarılarım için beni tebrik etti. Öte yandan Gazeteci Bob Woodward’a Amerikalılara Covid-19 hakkında yalan söylediğini ve binlerce hayata mal olduğunu itiraf etti. Bir günde bin Amerikalı, sizin beceriksizliğiniz yüzünden ölüyor” ifadelerini kullandı.
 
New York’ta son 24 saatte 757 kişide koronavirüs tespit edildi
 
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında eyalette yeni uygulamaların başlayacağını ifade eden Vali, “Belediye otobüsü, metro, tren, taksi ve eyaletler arası yolcu taşımacılığında hiçbir kimse kendilerini kanunların üstüne koyarak ve maske takmayı reddederek diğer insanların hayatını tehlikeye atma hakkı yoktur. İnsanların büyük çoğunluğu buna uyuyor ve onlara teşekkür ediyorum. Korona virüs kurallarını ihlal eden ve şehirde maske tak
 
mayanlara 50 dolar para cezası kesilecek” dedi. Vali Cuomo, New York’ta son 24 saatte 76 bin 813 kişiye Kovid-19 testi yapıldığını ve 757 kişide koronavirüs tespit edildiğini aktardı. Vali, son 24 saatte 7 kişinin ise virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini açıkladı. New York’ta son veriler ile toplam vaka sayısı 474 bin 868’e, toplam can kaybı 33 bin 108’e ulaştı. Öte yandan ABD genelinde toplam vaka sayısı 6 milyon 576 bin 582’ye, toplam can kaybı ise 196 bin 10’a yükseldi.

Etiketler : #Büyük   #şeytan   #ABD   #sözde   #terörle   #mücadele   #kapsamında   #37   #milyon   #Müslümanın   #yuvasını   #yıktı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN