Bursa'da ırkçı vahşet: 17 yaşındaki Suriyeli Hamza vahşice katledildi

Bursa’nın Gürsu ilçesinde Çarşamba günleri kurulan pazarda çalışan Suriyeli muhacir Hamza Acan, mülteci bir kadını savunduğu için gözü dönmüş ırkçıların saldırısına uğradı.

17-07-2020


Suriyeli aktivist Yusef Mulla’nın olayı Facebook sayfasından duyurması üzerine yetkililerin konuyla alakalı soruşturma başlattığı öğrenildi.

17 yaşındaki Suriyeli Hamza’nın suçu pazarda tezgah açan bir takım pazarcıların hakaretine maruz kalan Suriyeli bir kadını savunmasıydı. Edinilen bilgiye göre Hamza, satıcılardan aldığı sebzenin kalitesine itiraz ettiği için Suriyeli mülteci kadına hakaret eden satıcılarla konuşmaya çalıştı. Tartışma saldırıya dönüştü ve Hamza kafasından taşla yaralandı.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen ırkçı saldırı sonucu hastaneye kaldırılan Hamza Acan tedavi altına alındı. Ancak başına aldığı darbenin şiddetinden kaynaklı olarak beyin kanaması geçirdiği belirtilen 17 yaşındaki genç, sabaha doğru saat üç sularında yaşamını yitirdi.

2003 doğumlu olan Suriyeli Hamza Acan, 8 yıl önce Suriye’nin İdlib kentine yönelik saldırılardan kaçarak Türkiye’ye sığınmıştı. Acan ailesi Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde kayıtlı ve geçici koruma statüsüne sahip.

DMR isimli bir yerel haber sitesi ve Arapça yayın yapan Baladi-News sayfasının dışında Hamza’nın ölümü ajanslar için haber değeri taşımadı. Bugün 17 yaşındaki müstezaf Hamza’ya kıyan gözü dönmüş ırkçılar medyanın bu umarsız tutumundan da cesaret alarak çarşı pazar demeden kim bilir vicdan kanartıcı daha nice suça imza atacaklar.

hamzaacan.jpg

Etiketler : #Bursa'da   #ırkçı   #vahşet:   #17   #yaşındaki   #Suriyeli   #Hamza   #vahşice   #katledildi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop