Bu haftaki İlkav Cuma konferansında Ali Kaçar ´Kuzey Irak Gerçeğine Müslümanca Bakış´ konusunu İşledi

Bu hafta İLKAV’daki Cuma Konferansının sunumunu Genç Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Ali Kaçar yaptı.

03-10-2017


Bu hafta İLKAV’daki Cuma Konferansının sunumunu Genç Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Ali Kaçar yaptı.
 
Kaçar konuşmasında; Kuzey Irak’taki Barzanî ailesinin geçmişteki durumu ve tarihi gelişimine dair bilgilendirmelerden sonra Siyonist İsrail’in Kuzey Irak Kürt bölgesine olan ilgisinin geçmişini ve sebeplerini açıkladı. Ardından yakın zamanda gerçekleştirilmiş olan referandumun arka planını ve bölgeye olan tesirlerini, Türkiye’nin, İran’ın ve ABD’nin konuya yaklaşımlarını ele aldığı sunumunda Kaçar; özellikle şu konunun altını çizdi:    
 
“Kuzey Irak’ta Kürt Özerk Bölgesinde tam bağımsızlık referandumu gündeme gelmiştir. Bu olay, elbette bir halkın kendi geleceğini kendi iradesiyle şekillendirmesi gibi masum gözükebilir. Ama bu işte oynanan oyunlar büyüktür. Yine bunun arkasında ABD ve İsrail’in olduğu âşikardır. ABD bölgede yeni planlar peşindedir. Kim ki ABD’nin ipiyle kuyuya inerse kuyunun dibinde kalır. Bunu görmeyenin herhalde basireti bağlanmıştır. Rabbimiz ıslah etsin.”
 
Konferansın tamamının videosunu ilginize sunuyoruz:

Etiketler : #Bu   #haftaki   #İlkav   #Cuma   #konferansında   #Ali   #Kaçar   #´Kuzey   #Irak   #Gerçeğine   #Müslümanca   #Bakış´   #konusunu   #İşledi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop