Böyle ferman buyurdu "Sultan" Süleyman: Arapça tabelalar kaldırılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Standardı var bu işin, tamamını değiştireceğiz. Nizam, kural neyse buna herkes uyacak.” dedi.

21-06-2019


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 aya kadar Arapça tabelaların tamamını değiştireceklerini söyledi.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İlk kez söylüyorum, Türkiye’de 6 aya kadar Arapça tabelaların tamamını değiştireceğiz. Kilis’te yaptık. Bir standart var, tamamı Türkçe oluyor. Altında ufak bir Arapça yazmak istiyorsa yazsın. Standardı var bu işin, tamamını değiştireceğiz. Nizam, kural neyse buna herkes uyacak.” dedi.
 
Bakan Soylu, Habertürk’te Veyis Ateş’in sunduğu Gündem Özel programında değerlendirmelerde bulundu.
 
“BU YIL 50 BİN KAÇAK GÖÇMENİ SINIR DIŞI EDECEĞİZ”
 
Göç meselesiyle terörle ve uyuşturucuyla ilgilendiklerinden fazla ilgilendiklerini belirten Soylu, bu yıl 122 bin kaçak göçmeni yakaladıklarını söyledi.
 
“Ben nasıl kurallara uyuyorsam Suriyeli de kurallara uyacak.” ifadesini kullanan Soylu, “Geçen sene İstanbul’dan 4 bin 500 kaçak göçmeni sınır dışı ettik. Bu yıl 50 bin kaçak göçmeni sınır dışı edeceğiz. İstanbul’u kaçak göç merkezi yapamayız.” dedi.
 
“6 AY SÜRE VERİN”
 
İstanbul’da kaçak göçmen bırakmayacaklarını anlatan Soylu, şöyle konuştu:
 
“İstanbul’a söylüyoruz, 6 ay bize süre verin. 6 ay içinde İstanbul’da bu konulardan şikayet ettiğiniz bütün meseleleri bitireceğiz. Herkes bizim kurallarımıza uymak zorunda kalacak. Kim uymuyorsa gereğini yerine getiririz. İlk kez söylüyorum. Türkiye’de 6 aya kadar Arapça tabelaların tamamını değiştireceğiz. Kilis’te yaptık. Bir standart var, tamamı Türkçe oluyor. Altında ufak bir Arapça yazmak istiyorsa yazsın. Standardı var bu işin, tamamını değiştireceğiz. Nizam, kural neyse buna herkes uyacak.”
 
Bakan Soylu, Suriyelilerin, Afganlıların Türk ekonomisine katkısının olduğunu da kaydetti.
 
(İslam ve Hayat / İktibasdergisi.com)

Etiketler : #Böyle   #ferman   #buyurdu   #Sultan   #Süleyman:   #Arapça   #tabelalar   #kaldırılacak   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop