Ankara'da bombalı katliam: 86 ölü

Ankara Tren Garı Kavşağı'nda 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlama sonrası 86 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi ise yaralandı.

10-10-2015


Ankara'da tren garına giden köprü altında nedeni henüz belirlenemeyen büyük bir patlama meydana geldi.
 
İçişleri Bakanlığınca Ankara'da meydana gelen patlama sonucunda 86 kişinin hayatını kaybettiği, 126 kişinin yaralandığı bildirildi.
 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.
 
Açıklamaya göre, KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibarıyla Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana geldi.
 
Demokrasi ve ülkenin huzurunu hedef alan menfur saldırının lanetle kınandığı açıklamada, "Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.
 
CANLI BOMBA İDDİASI
 
Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.
 
Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.
 
(Haber 7)

Etiketler : #Ankara'da   #bombalı   #katliam:   #86   #ölü   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN