Anadolu Gençlik Dergisi, "Hz. Peygamber'i hayata taşımaya" çağırıyor

Anadolu Gençlik Degisi'nin nisan sayısında, Hz. Peygamber'i hakkıyla tanıyıp kendimize değişmez referans almamız gerektiği vurgulanıyor.

04-04-2007


Anadolu Gençlik Dergisi, "Hz. Peygamber'i hayata taşımaya" çağırıyor

 

Anadolu’nun dili ve dileği olma gayesiyle sekiz yıldır yayın hayatını sürdüren Anadolu Gençlik Dergisi’nin bu ay gündeminde "kutlu doğum" var. Nisan 2007 sayısında Hz. Peygamberin mübarek doğumunu “Kutlu doğumun, Kutlu anlamı: Hz. Peygamberi Hayata Taşımak” başlığıyla kapağına taşıyan dergi, insanlığın hidayet meş’alesi Hz. Peygamber'in sadece mevlit kandillerinde ve kutlu doğum haftalarında değil beşik ile mezar arasında örnek alınması gerektiği üzerinde duruluyor.

İçinde bulunduğumuz maddi ve manevi bunalımdan kurtulmanın tek yolunun Hz. Peygamber'in telkin, teşvik, tebliğ ve temsil ettiği İslam'ı yaşamaktan geçtiği belirtilen dergide, Peygamber'i hakkıyla tanıyıp kendimize değişmez referans almamız gerektiği vurgulanıyor.

 Dergide yer alan “Doğsun Ama Yaşamasın”, “Ahlakın Kaynağı Allah’tır” ve “Vakit ki Aklımız Çelinmiş Sabahtan” başlıklı yazılar bu çerçevede okunacak yazılar arasında yer alıyor.

Dergi, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerini “11. Çankaya Meydan Muharebesi” ve “Her Şey Çankaya İçin mi?” başlıklı iki ayrı dosyada değerlendiriyor. Ayrıca tehcire uğrayan Ermenilerin mallarının akıbetini araştıran dergi, Osmanlı’nın Ermeni mallarının iadesi için nasıl bir çözüm bulduğunu “Ermeni Mallarına Ne Oldu?” başlıklı dosyayla sorguluyor. Televizyonlarda yayınlanan ve adına gezi programları denilen yapımların gayrı ciddi diyaloglarıyla Anadolu insanının küçük düşürüldüğünü iddia eden dergi, bunu “Anadolu İnsanı Reytinge Maskara Ediliyor” dosyasıyla ele alıyor. İlköğretim ve lise din kültürü ahlak bilgisi ders kitaplarına mercek tutan dergi, “Din Adına Ne Öğreniyoruz?” dosyasıyla bu derslerin laikliğe uydurulan müfredatını eleştiriyor. Kenan Evren, Mehmet Ağar ve Doğu Perinçek gibi eskinin derin devlet ve darbecilerinin geçirdikleri değişim serüvenini “Nasıl Bir Değişim İsterdiniz?” dosyasıyla, Amerika’nın İran’a saldırı hazırlıklarını da “ABD Sonunu Hazırlıyor” adlı dosyalarıyla ele alıyor.

 Editörlüğünü Feyzullah Gültekin’in yaptığı dergide D. Mehmet Doğan, Kenan Çamurcu, Yıldız Ramazanoğlu, Şükrü Hüseyinoğlu, Tarık Yılmaz Bekler ve Selami Güdener gibi yazarlar yer alıyor. Ayrıntı bilgi ve dergiye internet üzerinden ulaşmak için www.anadolugenclik.com.tr adresini kullanabilirsiniz...

Etiketler : #Anadolu   #Gençlik   #Dergisi   # Hz.   #Peygamber'i   #hayata   #taşımaya   #çağırıyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN