Ahmedinejad: "Askerler hediyemiz olsun"

Ahmedinejad: "Bu konuda haklı olduğumuz ve onları yargılama hakkına sahip olduğumuz halde, Hz Muhammed'in (s.a.v) öğretisine dayanarak, 15 İngiliz askerini İngiliz halkına bir hediye olarak affettiğimizi açıklamak istiyorum."

05-04-2007


Ahmedinejad: "Askerler hediyemiz olsun"

Ahmedinejad, esir tutulan 15 İngiliz askerini affettiğini açıkladı. Ahmedinejad, Hazreti Peygamber'in viladeti, kutlu doğum hediyesi olarak esirlerin serbest  bırakılacağını duyurdu.

Anlamlı kararı yaklaşık bir saat süren tarihi bir basın toplantısının sonunda duyuran İran lideri, 15 İngiliz askerini tutuklayan geminin komutanı Amiral Ebul Kasım Amangah'a da "kahramanlık ve cesaret madalyası" taktı.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın basın toplantısı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hz. Resulüllah (s.a.v)in  veladetleri ve Vahdet Haftası dolayısıyla Kur'an'dan vahdet ile ilgili ayetler okunarak İttihadi İslam  mesajları verildi.

Mahmud Ahmedinejad konuşmasına Peygamberlerin tevhid mesajı ve mücadelesine değinerek başladı. Peygamberlerin "lâ ilahe illalah" mesajının yeryüzünün zulüm ve zorbalığına karşı çıkmak ve hadiyat yolunu göstermek için olduğunu belirten Ahmadinejad kurtuluşun ilahi mesaja teslimiyette olduğunu vurguladı.

Basın toplantısında Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar ve Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Murtaza Saffari'nin yanısıra bir çok bakanın  hazır bulunması dikkat çekti.

Ahmedinejad, tüm dünyada canlı olarak yayınlanan basın toplantısında, 15 İngilizi  tutuklayan İslam Devrimi Muhafızı askerlerini bir bir yanına çağırarak  öptü ve madalya taktı. Ahmedinejad madalyayı takarken "bunu İran halkı adına takıyorum" derken Devrim Muhafızları tekbir getirdi.

Ahmedinejad: "Bu konuda haklı olduğumuz ve onları yargılama hakkına sahip olduğumuz halde, Hz Muhammed'in (s.a.v)  öğretisine dayanarak, 15 İngiliz askerini İngiliz halkına bir hediye olarak affettiğimizi açıklamak istiyorum. İngiltere yönetiminin bu askerleri suçlarını itiraf ettiklerinden dolayı cezalandırmamalarını umuyoruz. Başkan Tonny Blair'i ülkeleri işgal etmekle uğraşmak yerine halkına hizmet etmeye ve doğruları açıklamaya davet ediyorum."

 

Etiketler : #Ahmedinejad:   #Askerler   #hediyemiz   #olsun   
YORUMLAR
  • ademoğlu   24-07-2010 19:21

    Kurana sarılarak hayata mükemelbir duruş serğileyen herkesi Allahın selamıyla selamlıyorum.Sen ey Anmadi necat Allah seni islami dünyanın lideri olamayı nasip etsin küfrün karşısındaki izetli duruşunu mevla daim kılsın.Allahın rshmeti üzerine olsun.

  • sezgin   29-06-2007 14:59

    keşke başımızda böyle bi adam olsa

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN