Afganistan’da Madonnalı katliam

Afganistan’da görev yapan Amerikalı bir pilotun, Apache helikopterle katıldığı operasyonda, masum Afgan çifçilerini, Madonna’nın şarkısını söyleyerek bombaladığı görüntüler ortaya çıktı. Diğer yandan, ABD insansız uçağının Pakistan’ın Kuzey Veziristan’da düzenlediği son saldırıda 21 kişi öldü.

08-07-2012


AFGANİSTAN′DA görev yapan Amerikalı bir pilotun, Apache helikopterle katıldığı operasyon sırasında bir grup Afgan “şüpheliyi” havaya uçururken Madonna’nın şarkısını söylediği görüntüler ortaya çıktı.

Video paylaşım sitesi LiveLeak’te yayınlanan 3 dakika 36 saniyelik şok görüntüler, ülkenin doğusunda yer alan Vardak vilayetindeki operasyon sırasında çekildi. 101. Hava Tümeni’nden bir Boeing AH-64 Apache helikopterin kokpit kamerasından elde edilen görüntü, yol üzerinde beklemekte olan şüpheli şahısların tesbit edilmesiyle başlıyor. 

Helikopter bir süre hiçbir şeyden habersiz beklemekte olan Afganların üzerinde dönmeye devam ediyor. Saldırıya geçmeye karar veren pilot, 1972 yılında Don McLean’in ünlü hiti olan ve Madonna’nın 2000 yılında yeniden yorumladığı ‘American Pie’ şarkısının “‘Bye, bye miss American pie” (Güle güle bayan Amerikan pastası) nakaratını söylüyor. 

Ardından Afganların üzerine Hellfire (Cehennem Ateşi) füzesini gönderiyor. Kameraya saniye saniye yansıyan şiddetli patlamada en az 1 kişi vefat ediyor. Başka bir pilotun “İyi atıştı” sesi duyuluyor. Görüntülerde, yaralanan diğer şahısların olay yerinden kaçmaya çalışması ve helikopterin makineli tüfekle ateş etmeye devam etmesi dikkat çekiyor. 

LiveLeak ve diğer video paylaşım sitelerinde yer alan bilgilerde, saldırıya uğrayan kişilerin masum Afgan çiftçiler olduğu belirtiliyor. Bazı internet sitelerinde ise üzerine füze ateşlenilen Afganların yola haşhaş diktikleri iddia ediliyor. Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon)’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İNSANSIZ UÇAKLA SALDIRI: 21 ÖLÜ

ABD insansız uçağının Pakistan’ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan’da düzenlediği saldırıda 21 kişinin öldüğü bildirildi. İstihbarat yetkilileri, Kuzey Veziristan’ın Data Hel kasabasındaki ABD insansız uçağı saldırısında Taliban ve El Kaide militanlarının kaldığı evin hedef alındığını açıkladı. Görgü şahitleri, çok sayıda yaralının bölgedeki çeşitli hastahanelere sevk edildiğini söyledi. Saldırıdan sonra halkta korku ve panik yaşandığı, insanların evlerine giremediği belirtildi.

(Kaynak: Timeturk)

Etiketler : #Afganistan’da   #Madonnalı   #katliam   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN