Adana'da açık alanda namaza polis müdahalesi

Adana'da sosyal mesafe kuralına uyarak teravih namazı kılmak isteyen bir grup Furkan Vakfı gönüllüsü, polisin biber gazlı müdahalesine maruz kaldı.

22-05-2020


Adana'da sosyal mesafe kuralına uyarak teravih namazı kılmak isteyen bir grup Furkan Vakfı gönüllüsü polisin biber gazlı müdahalesine maruz kaldı.
 
Açık alanlarda sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak teravih namazını eda etmek isteyen bir grup Furkan gönüllüsü, polis ekiplerinin biber gazlı müdahalesine maruz kaldı.
 
11 Furkan gönüllüsüne Teravih namazı kıldıkları için biber gazı sıkan emniyet memurları, tartaklayarak gözaltına aldığı gönüllülere 1750 lira idari para cezası da kesti.
 
Teravih namazı kılanlara yapılan polis müdahalesini kaydeden amatör kameralarda ise, polislerin bazı gönüllüleri darp ettiği ve ters kelepçe ile gözaltına aldığı görülüyor.
 
Sadece namaz kıldıkları için fiziksel saldırıya maruz kalan gönüllüler, sosyal medya üzerinden duruma tepki göstererek "Biz Allah'tan başka kimsesi olmayanlarız, tek suçumuz teravih namazı kılmak' şeklinde paylaşımlarda bulundu.
 
(Kaynak: Furkan Haber)

Etiketler : #Adana'da   #açık   #alanda   #namaza   #polis   #müdahalesi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN