925 milyon insan aç yatıyor

Her gün 925 milyon insan yatağa aç giriyor. Her yıl 5 milyon çocuk ise açlıktan ölüyor. Birleşmiş Milletler, işte bu vahim tablonun gölgesinde kutlanan "Dünya Gıda Günü"nde artan gıda fiyatlarının tabloyu daha da karatacağına dikkat çekti.

16-10-2011


Her gün 925 milyon insan yatağa aç giriyor. Her yıl 5 milyon çocuk ise açlıktan ölüyor. Birleşmiş Milletler, işte bu vahim tablonun gölgesinde kutlanan "Dünya Gıda Günü"nde artan gıda fiyatlarının tabloyu daha da karatacağına dikkat çekti.

"2011 Dünya Gıda Günü"nü, açlık konusundaki karanlık tablonun gölgesinde kutlayan Birleşmiş Milletler artan gıda fiyatlarının tabloyu daha da karatacağına dikkat çekiyor.

En Büyük Darbeyi Yoksul Ülkeler Alıyor

Dünya genelinde artan gıda fiyatları, özellikle gelişmekte olan ülkeleri tehdit ediyor. En büyük darbeyi ise yoksul ülkeler alıyor.

Gıda Fiyatları Daha da Artacak

"Dünya Bankası" verilerine göre, 2010-2011 yılları arasında, yükselen gıda fiyatları 70 milyon insanı daha fakirlik sınırına itti. Üstelik Birleşmiş Milletler, gelecek yıllarda pirinç, buğday ve diğer önemli gıda maddelerinin fiyatlarındaki artışın süreceği uyarısında bulundu.

Dünya genelinde, 1 milyara yakın insan gıda sıkıntısı yaşarken, gelecek 10 yıl içinde, tahıl fiyatlarının yüzde 20, et fiyatlarının ise yüzde 30 artması bekleniyor.

Ana Tema da "Gıda Fiyatlarındaki Artış" Oldu

Bütün bu gelişmeleri göz önüne alan Birleşmiş Milletler, Dünya Gıda Günü için bu yıl, açlık ve yetersiz beslenme tehlikesini körükleyen "gıda fiyatlarındaki artış" konusunu ana tema olarak belirledi.

Gıda fiyatlarını artıran ve gıda paylaşımındaki adaleti sekteye uğratan konular masaya yatırılıyor.

(Kaynak: TRT)

Etiketler : #925   #milyon   #insan   #aç   #yatıyor   
YORUMLAR
  • ZÜLKÜF ARSLAN   23-10-2011 08:50

    925 milyon aç olan bu insanlar ,onların rızkını çalanların üzerine sadece her biri bir defa tükürseler 925 milyon tükürle boğulur giderler. HİÇ BİR TOPLUM KENDİNDEKİNİN DEĞİŞİMİ İÇİN ADIM ATMAZSA ALLAH ONLARI DEĞİŞTİRMEZ. Rad Suresi 11

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop