2018'de Filistin topraklarına 30 bin yeni Yahudi getirildi

Yahudi Ajansı’nın dün yayınladığı verilere göre, bu Ajans tarafından, 2018 yılı içinde işgal altındaki Filistin topraklarına, dünyanın farklı ülkelerinden, 29 bin 600 yeni yahudi göçmen getirildi.

31-12-2018


Yayınlanan verilere göre 2018 yılında Filistin topraklarına getirtilen yeni yahudi göçmen sayısında bir önceki yıla nispetle yüzde beş artış oldu. Verilen bilgilere göre bir önceki yıl 28 bin 220 yahudi göçmen getirtilmişti.
 
İbranice yayın yapan bir tv kanalının yayınladığı bilgilere göre en fazla yahudi göçmenin geldiği ülke Rusya oldu. Bu ülkeden 10 bin 500 yahudi göçmen geldi ve bu ülkeden göçte bir önceki yıla nispetle %45 artış oldu. İkinci sırada Ukranya yer aldı. Bu ülkeden 6500’den fazla göçmen geldi. Ancak bu ülkeden göç edenlerin sayısında bir önceki yıla nispetle %9 azalma oldu. Diğer göçmenlerin çoğu ise Güney ve Kuzey Amerika ülkelerinden geldi. Bu ülkelerden göç edenlerin sayıları bir önceki yıl göç edenlerin sayılarına yakın oldu.
 
Filistin topraklarında oturan yahudilerin büyük çoğunluğunu Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden buralara göç ettirilen yahudi göçmenler oluşturuyor.
 
(Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi)

Etiketler : #2018'de   #Filistin   #topraklarına   #30   #bin   #yeni   #Yahudi   #getirildi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop