"Müttefik" ABD, Pakistan'da yine katliam yaptı

İşgalci katil Amerikan ordusu, Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında hareket eden 2 aracı füzeyle vurdu: 14 kişi hayatını kaybetti.

01-01-2011


İşgalci ABD ordusunun Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında hareket eden bir aracı füzeyle vurması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer, aracın Kuzey Veziristan'ın Spin Wam bölgesinde füze saldırısına uğradığını belirttiler.

Ölenlerin kimliği ve milliyetleri hakkında bilgi verilmedi.

Pakistan'da, Eylül ayı başından beri ABD'nin düzenlediği 50 saldırıda 280'den fazla kişi hayatını kaybetti.

İKİNCİ SALDIRIDA 5 ÖLÜ

Pakistan'ın kuzeybatısında Amerikan insansız uçaklarının bir füze saldırısı daha düzenlediği ve 5 kişinin daha katledildiği bildirildi.

Pakistanlı istihbarat görevlileri, Kuzey Veziristan vilayetinin Span Vam bölgesinde seyir halindeki bir araca düzenlenen ilk saldırıda 9, ilk saldırıdan iki saat kadar sonra düzenlenen ikinci füze saldırısında da 5 kişinin öldüğünü belirtti.

ABD insansız uçakları Afganistan'da geçen yıl 110'dan fazla bu türden saldırı düzenledi. Bu sayı bir önceki yıl geçen yılın yarısından da azdı.

Pakistan hükümeti ve muhalefeti, ülkenin egemenliğini ihlal anlamına geldiği ve aşiret üyelerinin öfkesini çektiği için füze saldırılarını protesto ediyor ancak saldırıları engelleyecek etkili bir adım atmıyor.

Etiketler : #Müttefik   #ABD   #   #Pakistan'da   #yine   #katliam   #yaptı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop