Kur’an’ı Hakkıyla Okumak (19.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü “Kur´an´ı Hakkıyla Okumak” programıyla sizlerle birlikte oluyor. Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız’ın sorularını cevaplıyor.

26-01-2016


Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi ve tekrarıyla Pazar günü "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor. Programa internetten bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız'ın sorularını cevaplıyor.

Ondokuzuncu Bölüm

İndir : 23.01.2016 19.Bölüm
Dinle :

Sorular :

Rabbimize hamd olsun ki, Kur'an'ı Hakkıyla Okumak programının 19. bölümünde de bizleri buluşturdu. Değerli dinleyenler bugünkü sorularımızla, yine Rasulün(s) Kur'an'daki konumunu ve sünnetini belirleyen ayetlerin üzerinde durmaya devam edeceğiz inşaAllah.

1 - İnsanların tarihsel süreçlerde yaşadıkları sapmalar sonucunda Rasulleri de ilahlaştırdıkları görülmektedir. Bu konuda Kur'an'da ne gibi uyarılar yer alıyor, ilgili ayetler bağlamında açıklayabilir misiniz?

2 - Kur'an, Rasulün sadece kendisine vahyolunana uyduğunu beyan ediyor, bu hususu ayetler ışığında açıklar mısınız?

3 - Geçmiş ve gelecek gaybı Allah'tan başka bir kimse de bilebilir mi, bu bağlamda Rasuller de bilebilir mi?

4 - Bilindiği üzere yüzyıllara sari Kur'an'ı mehcur bırakma, yozlaşma ve hurafe üretim sürecinde Rasulullah(s)'e bir çok mucize yakıştırılmış, bu bağlamda bir çok hurafeler üretilip, iftiralar yapılmıştır. Rasulün(s) davetinin muhataplarına bir mucize izharı söz konusu olmuş mudur? Kur'an bu konuda ne demektedir?

Programın eski bölümleri için tıklayınız

---------------------------------------------------------------------------------------------------

RADYO DENGE,  FM bandı 92.1 frekansından Ankara'da yerel yayın yapmaktadır. Radyomuzu internet üzerinden http://www.dengeradyo.com/ linkinden dinleyebilirsiniz. Osman Yıldız'ın sunduğu bu programda Mehmet Pamak'ın konuşmaları her Cumartesi canlı olarak 19.00- 20.30 arasında yayınlanacaktır. Programın tekrarı ise yine her pazar 19.00-20.30 arasında yayınlanacaktır. 

 

 

 

 

Etiketler : #   #Kur’an’ı   #Hakkıyla   #Okumak   #(19.Bölüm)   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop