"Bahreyn Çalıştayı, işgal rejiminin refahını hedefliyor"

Uluslararası hukuk uzmanı ve Diaspora Filistinlileri Halk Konferansı Başkanı Enis El-Kasım, Bahreyn Çalıştayı’nın temel amacının işgal rejiminin ve Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerinin refahı ve kalkınması olduğunu söyledi.

29-06-2019


Uluslararası hukuk uzmanı ve Diaspora Filistinlileri Halk Konferansı Başkanı Enis El-Kasım, Bahreyn Çalıştayı’nın temel amacının işgal rejiminin ve Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerinin refahı ve kalkınması olduğunu söyledi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan El-Kasım, Amerika’nın ve çalıştaya katılan ülkelerin Filistinlilere İsrail işgalini unutmalarını söylediğini belirtti.
 
Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle güvenlik koordinasyonuna devam etmesini eleştiren El-Kasım, Filistin Yönetimi’nin Yüzyılın Anlaşması’nı reddetmesine rağmen işgalcilerle her gün güvenlik koordinasyonu yaptığına, bunun çözülmesi gereken bir çelişki olduğuna dikkat çekti.
 
Bahreyn Çalıştayı’nda konuşulanlara değinen El-Kasım, “Çalıştaya katılanların kendilerine en ufak saygısı olsaydı orada Tony Blair ve Kushner’den başka kimse kalmazdı” dedi.
 
Çalıştayın Batı Yaka’daki yerleşkelerde yaşayan Yahudi yerleşimcileri rahat ettirmeyi hedeflediğini ifade eden El-Kasım, Kushner’in sunduğu ekonomik planla da dalga geçti.
 
Planda bahsedilen yatırımların ölü yatırımlar olacağına işaret eden El-Kasım, işgal rejiminin yatırımcıların Filistin topraklarında özgürce çalışmalarına izin vermeyeceğine dikkat çekti.
 
El-Kasım, “Farzedelim ki Suudi Arabistanlı bir yatırımcı Nablus’ta fabrika kuracak ve ürününü Kalkiliya’ya göndermek isteyecek. Kamyonlar 30 kilometrelik bir mesafede 4 kontrol noktasından geçmek zorunda kalacak” dedi.
 
 (Kaynak: turkish.palinfo.com)

Etiketler : #Bahreyn   #Çalıştayı   #   #işgal   #rejiminin   #refahını   #hedefliyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop